Industri

Dyr straum trugar Hydro

Hydro kuttar 2200 stillingar

I Noreg er tillitsvalde meir redd auken i straumutgiftene

DYR STRAUM: Styremedlem i Hydro Sten Roar Martinsen seier verksemda i Noreg berre i avgrensa grad vert råka av den varsla nedbemanninga i verksemda. FOTO: MARIE VON KROGH Marie von KroghDYR STRAUM: Styremedlem i Hydro Sten Roar Martinsen seier verksemda i Noreg berre i avgrensa grad vert råka av den varsla nedbemanninga i verksemda. FOTO: MARIE VON KROGH Marie von Krogh

Hovudtillitsvald på Hydro Karmøy Sten Roar Martinsen, som og sit i styret i Hydro, seier at nedbemanninga i produksjon i Noreg kjem til å vere minimal.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Overgangstiden

Grav­skik­ker endret seg mye i overgangen fra hedendom til kristendom. Derfor er det ikke alltid lett å vite hva vi egentlig har funnet.

Kronikk

For å forstå Pisa-sjokket i ungdoms­skolen, må vi gå ti år tilbake i tid.

Teater

Danske Anna Balslevs «Fruen fra havet» er fornøyelig og gjen­nom­ført, men tidvis er det som om regi og tekst ikke helt spiller på samme lag.