Notert

Vil gi ut Milennium

NOTERT:

FOTO: TOM HENNING BRATLIE FOTO: TOM HENNING BRATLIE

I forrige uke avslørte svenske Expressen at Petter Stordalen forsøker å sikre seg rettighetene til en fortsettelse av den avdøde Stieg Larssons Millenium-serie. Etter at Larssons etterlatte bøker om Lisbeth Salander var utgitt, inngikk hans familie en avtale med Norstedts forlag og forfatteren David Lagercrantz om å skrive i alt tre oppfølgere. I et intervju med VG lørdag, forteller Lagercrantz at Stordalen har tilbudt ham en stor pengesum for å skrive enda flere bøker for Strawberry Publishing, men at han takket nei.Jonas Brække

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Også signaturer med profes­sor­tittel og sepa­rat­ut­stilling på Nasjo­nal­mu­seet bak seg kan dukke opp i bitte små kunst­ner­drevne gallerier.

Film

Doku­men­tar­filmen «Naza» hylles verden over. Men svensk kritiker tror antise­mitter gleder seg til å bruke den i propa­gan­daen sin.

Medier

Dårlig nytt for avisa: Fortviler over regje­ringens endringer