Eldreomsorg

Eldre døyr aleine på rommet

Frp hevdar eldreomsorga skin i Os

Tilsette slår alarm om ei uforsvarleg teneste for demente pasientar

KRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar WiederstrømKRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar Wiederstrøm

Eldreomsorga i Os kommune er eit Frp-glansbilete. Nye Luranetunet med Tropehagen er sjølve praktføredømet. Ikkje rart at leiar Siv Jensen la valkampopninga til Os og talte vel om suksesshistoria, men tilsette og tillitsvalde på Luranetunet deler ikkje begeistringa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oppvekst

Ni av ti SFO-ledere er usikre på om de kan ivareta sikker­heten til barna de har ansvaret for. Det kommer fram i en ny under­sø­kelse.

Reportasje

200 år etter at grensa mellom Norge og Russland ble trukket, er skolte­sa­mene fortsatt merket av split­tel­sen.

Jordbruk

Tidlegare bonde Mari Gjengedal meiner bondelaga må krevja 5 milliardar i år. Sjølv har ho gitt opp.