Eldreomsorg

Eldre døyr aleine på rommet

Frp hevdar eldreomsorga skin i Os

Tilsette slår alarm om ei uforsvarleg teneste for demente pasientar

KRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar WiederstrømKRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar Wiederstrøm

Eldreomsorga i Os kommune er eit Frp-glansbilete. Nye Luranetunet med Tropehagen er sjølve praktføredømet. Ikkje rart at leiar Siv Jensen la valkampopninga til Os og talte vel om suksesshistoria, men tilsette og tillitsvalde på Luranetunet deler ikkje begeistringa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?

Eu

Ei fersk EU-måling syner at dei under 30 år er den einaste gruppa der flest vil ha norsk EU-medlemskap.

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.