Eldreomsorg

Eldre døyr aleine på rommet

Frp hevdar eldreomsorga skin i Os

Tilsette slår alarm om ei uforsvarleg teneste for demente pasientar

KRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar WiederstrømKRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar Wiederstrøm

Eldreomsorga i Os kommune er eit Frp-glansbilete. Nye Luranetunet med Tropehagen er sjølve praktføredømet. Ikkje rart at leiar Siv Jensen la valkampopninga til Os og talte vel om suksesshistoria, men tilsette og tillitsvalde på Luranetunet deler ikkje begeistringa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gryr i Norden

Mye har skjedd siden Norge fikk sin første Michelin-stjerne i 1984.

Politikk

Nasjonal dørters­kel­tje­neste og at staten gir Posten ansvaret for å levere lørdags­aviser kan bli svaret når de rødgrønne skal forhandle om stats­bud­sjettet.

Reportasje

Da staten flyttet E6, måtte Grane flytte sentrum etter. Nå råder ordføreren andre kommuner i Nord-Norge til å takke ja til det samme.