Eldreomsorg

Eldre døyr aleine på rommet

Frp hevdar eldreomsorga skin i Os

Tilsette slår alarm om ei uforsvarleg teneste for demente pasientar

KRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar WiederstrømKRITIKK: Luranetunet er ein flott institusjon, meiner Irene Vågen og Helene Thuen, men omsorga for dei demente pasientane sviktar. Gunnar Wiederstrøm

Eldreomsorga i Os kommune er eit Frp-glansbilete. Nye Luranetunet med Tropehagen er sjølve praktføredømet. Ikkje rart at leiar Siv Jensen la valkampopninga til Os og talte vel om suksesshistoria, men tilsette og tillitsvalde på Luranetunet deler ikkje begeistringa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

17. mai

Halvparten av landets ti mest folkerike kommuner har nylig åpnet for tidligere skjenke­start på 17. mai.

Reportasje

Forslaget om å selge togverk­stedet Mantena er så dumt at kun regje­ringen kunne funnet på noe sånt, sier verksted­ar­beider Tom Larsen.

Klima

Olja er viktig for norsk tryggleik, poengterer Energi­de­par­te­mentet og fredar godkjen­ninga av tre oljefelt lagmanns­retten meiner er ugyldige.