Vindkraft

Får hjelp frå Miljøpartiet

Vindkraftmotstandarar i Flatanger i Trøndelag kan hente uventa støtte frå Viken:

STØTTE FRÅ MDG: Aksjonistar freistar å stogge utbygginga i Sørmarkfjellet vindkraftverk i Flatanger kommune i Trøndelag. Dei ønskjer også å stogge Innvordfjellet vindkraftverk og får meir støtte for det kravet. FOTO: WENCHE DAHLE STØTTE FRÅ MDG: Aksjonistar freistar å stogge utbygginga i Sørmarkfjellet vindkraftverk i Flatanger kommune i Trøndelag. Dei ønskjer også å stogge Innvordfjellet vindkraftverk og får meir støtte for det kravet. FOTO: WENCHE DAHLE

Lokalpolitikarar og aksjonistar ønskjer å stogge planane Zephyr har for å byggje eit vindkraftverk i Innvordfjellet i Flatanger kommune i Trøndelag. No får dei hjelp frå Miljøpartiet De Grønne i det nye Viken fylke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Barnevern

Raudt lanserar grep for å halde kriminelle unna private barne­verns­in­sti­tu­sjonar. Det hjelper ikkje, meiner tidlegare barne- og fami­lie­mi­nister Kjersti Toppe.

Helse

Helse­mi­nister Jan Christian Vestre (Ap) vil prøve noko mange har prøvd før han: å få dei ulike delane av helse­ve­senet til å jobbe betre saman.

Politikk

Usman Mushtaq utfordrar gruppe­lei­ar Marthe Scharning Lund om å bli byråds­leiarkandidat for Ap i Oslo.