Intervju

På topptur

Vibben vedvarer: Ved innfallsporten til Jotunheimen traff vi sommerens store norske popnavn, Øya-aktuelle Sigrid.

NORSK SOMMER: Omgivelsene, stemningen og turmulighetene er blant det som gjør Vinjerock i Valdres til Sigrids all time favorittfestival. Maria GossÈNORSK SOMMER: Omgivelsene, stemningen og turmulighetene er blant det som gjør Vinjerock i Valdres til Sigrids all time favorittfestival. Maria GossÈ

«Utendørsintervju passer utmerket. Sigrid går fjelltur nå.» Meldingen fra Sigrid Raabes britiske manager tikker inn på telefonen mens vi kjører opp de siste hengene inn mot Jotunheimen. Ned til høyre skimter vi Vangsmjøsa, til venstre steil bergvegg. Stigningen er på hele syv bratte prosent, før det flater ut og vi etter et par svinger befinner oss på en smal grusvei midt inne i den vakre, ville fjellheimen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Essay

Bø!

Bylarm-aktuelle Bygdetrapen etablerer Telemark som et særegent litterært univers.

Album

Verdi verdig

Davidsen vokser seg inn i italiensk repertoar.

Kommentar

Det perfekte publikum

Foten har begynt å bevege seg. Fotbladet løfter seg så vidt fra fotstøtten. Mjukt hvisker foten gamle minner av tråkk mot dansegolvet. Nå fra rullestolen. «Det er noko med dei tonane», skal ho si til meg etterpå, mange ganger. Første gang jeg spilte offentlig, var på en aldersheim. Den hadde det perfekte publikummet, mente mange.