Bøker

Fandenivoldsk med nye faner

Jubilant Vigdis Hjorth gidder ikke lenger å dra med seg levende menn hjem. De døde tenkerne er mer spennende.

JUBILANT: – Alt er vel lov, nå som man er seksti, sier Hjorth, før hun balanserende på en stol tenner en sigarett i sin egen hage på Nesøya. Selv om hun egentlig ikke røyker. Maria GossÈJUBILANT: – Alt er vel lov, nå som man er seksti, sier Hjorth, før hun balanserende på en stol tenner en sigarett i sin egen hage på Nesøya. Selv om hun egentlig ikke røyker. Maria GossÈ

– Jeg bare tar litt regi, jeg. Alt er vel lov, nå som man er seksti.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Siv Juvik Tveitnes og resten av ledelsen i Schibsted tjente totalt 67 millioner kroner i 2025. ­– Urett­fer­dig, sier klubbleder.

Sommerlektyre

Ap-politiker Agnes Nærland Viljugrein leser helst bøker om folk som har det litt tøft – og forsøker å kople av med kjærlig­heten.

Bøker

Norske forfattere er brukt for å trene Metas KI-modell. Ingen er mer populær enn Margit Sandemo.