Fokus

Ekstreme strømmer

Er det «sensur» når Youtube tar ned en trusselvideo?

Den høyreradikale aktivisten og tidligere lederen av English Defence League Tommy Robinson ble torsdag 5. juli dømt til ni måneders fengsel for ringeakt for retten. Avisa The Guardian anslår at han kommer til å sone ti uker. Dette er andre gang han har blitt dømt for å bruke sosiale medier for å direktesende utenfor en rettssak på tross av referatforbud.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Fokus

Vi diskuterer hva den sykmeldte må gjøre for å komme tilbake. Men hva med jobben hun skal tilbake til?

Vi diskuterer stadig hvilke verdier innvand­rere og muslimer må slutte opp om. Men hvem eier egentlig de «norske» verdiene?

I Storbri­tannia har Palantir bygd en offentlig helse­platt­form. Resultatet viser et selskap som ikke er så mytisk som vi tror.