Sudan

Har ikke roet gemytter

Sudans tidligere leder stilt for retten

Grasrota tilbake i gatene etter splittelse

LÅS OG SLÅ: Sudans tidligere president Omar al-Bashir føres til en bil og tilbake i fengsel etter at han søndag måtte møte i retten i Khartoum, anklaget for korrupsjon. FOTO: MAHMOUD HJAJ, AP/NTB SCANPIX Mahmoud HjajLÅS OG SLÅ: Sudans tidligere president Omar al-Bashir føres til en bil og tilbake i fengsel etter at han søndag måtte møte i retten i Khartoum, anklaget for korrupsjon. FOTO: MAHMOUD HJAJ, AP/NTB SCANPIX Mahmoud Hjaj

Hundrevis av sudanere begynte fredag å demonstrere igjen i Khartoum, melder The Guardian.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mili­tær­ak­sjoner hjemme og politi­ak­sjoner ute: Ifølge historiker Nikhil Pal Singh skaper Donald Trump en amerikansk makt uten grenser og konse­kvenser.

Iran

Teheran melder at de skal innføre en ny mekanisme for å kontrol­lere skips­tra­fikken, inkludert en tollavgift. Samtidig står deler av verden overfor en energi- og sultkrise.

Intervju

Den verdens­le­dende Holocaust-forskeren Omer Bartov vil kaste Israels sionisme på historiens skraphaug