Notert

Weinstein punger ut

NOTERT:

FOTO: RICHARD DREW, AP/NTB SCANPIX Richard DrewFOTO: RICHARD DREW, AP/NTB SCANPIX Richard Drew

Harvey Weinstein har gått med på å betale nesten 400 millioner kroner til sitt tidligere filmstudio og kvinner som har beskyldt ham for seksuell trakassering. Avtalen, som ikke er endelig signert av partene, omfatter ikke straffesakene som er reist mot Weinstein. Forslaget til forlik skal dekke alle sivile krav mot Weinstein og omfatter kvinner som har beskyldt ham for seksuell trakassering, styremedlemmer i hans eget filmselskap og statsadvokaten i New York, melder Wall Street Journal. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

78 prosent av boka «Trump og filo­so­fene» slo ut i kunstig intel­li­gens-detektor. Redaktør Audun Lindholm mener det er nytteløst å avvise KI full­sten­dig.

Arkitektur

Vår tids arkitektur er ikke modern­istisk – den bare hermer, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Espen Johnsen.

Kommentar

En Cuckoo er ikke bare en riskoker. For den sør­koreanske Ibsen­pris­vin­neren Jaha Koo er den et barn av finans­krisen som rammet hjemlandet hans i 1997.