Brexit

Brexitkaos preger britisk lokalvalg

VELGERFLUKT: Statsminister Theresa May og De konservative ble straffet i torsdagens lokalvalg.FOTO: ANDREW MATTHEWS, 8AP/NTB SCANPIX Andrew MatthewsVELGERFLUKT: Statsminister Theresa May og De konservative ble straffet i torsdagens lokalvalg.FOTO: ANDREW MATTHEWS, 8AP/NTB SCANPIX Andrew Matthews

Misnøye med håndteringen av brexit pekes ut som hovedårsak til velgeropprøret i torsdagens lokalvalg i 258 distrikter i England og 11 i Nord-Irland. I tillegg skal seks ordførere velges direkte i England.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Midtøsten

Hizbollah raser mot det nye ramme­verket Israel og Libanon har signert. Analy­ti­kere advarer om at det kan forverre situa­sjonen i Libanon og svekke utsiktene for fred mellom USA og Iran.

Fotball-vm

Noen tanker etter to uker på svinedyr fot­ball­fest.

Ukraina-krigen

Ukraina øker presset mot Russland med flere drone­an­grep. Analy­ti­kere mener krigen preges av gjensidig eskalering.