Intervju

Evig søkende

I GUDS HENDER: For Maryam Trine Skogen er ydmykhet, og det å oppgi illusjonen om at det går an å ha full kontroll over livet, en viktig del av trosutøvelsen. Det har hun med seg fra islam.. Christopher OlssønI GUDS HENDER: For Maryam Trine Skogen er ydmykhet, og det å oppgi illusjonen om at det går an å ha full kontroll over livet, en viktig del av trosutøvelsen. Det har hun med seg fra islam.. Christopher Olssøn

– Du vet hvordan man kan få spesialtilpassede nummerskilt på bilen? Det kom plutselig over meg: bokstavene PREST er jo ikke tatt! Kanskje kan jeg få det, hvis jeg blir prest en dag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Homo politicus

Norges plass i KI-krigen skal visst være å henge etter USAs slagskip som en plastjolle uten årer.

Datasenter

Under en tredel av nordmenn vil ha nye datasentre, viser fersk under­sø­kelse. Samtidig reiser flere gigant­pro­sjekter seg landet over.

Middelalderen

Føydal­sam­funnet var verken en historisk blindvei eller så mørkt som sitt rykte. Her ble spirene til den moderne staten sådd.