Notert

Riverton til Lindell

NOTERT:

FOTO: OLAV HEGGØ FOTO: OLAV HEGGØ

Unni Lindeller tildelt Rivertonprisen 2019 for boka «Dronen». Det er andre gang Lindell får prisen, som deles ut til fjorårets beste kriminalroman. «Jeg er virkelig beæret … I tillegg er jeg stolt over å ha klart å henge med i dette sjiktet i 23 år», sier hun til NRK. «Det skal en mester til, både språklig og når det gjelder intrigens oppbygning, for å holde leseren i ånde når man vet så mye. Årets prisvinnerroman gjør dette elegant, uten å nøle», sa Rivertonklubbens juryleder, litteraturprofessor Hans H. Skei.Guri Kulås

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Også signaturer med profes­sor­tittel og sepa­rat­ut­stilling på Nasjo­nal­mu­seet bak seg kan dukke opp i bitte små kunst­ner­drevne gallerier.

Film

Doku­men­tar­filmen «Naza» hylles verden over. Men svensk kritiker tror antise­mitter gleder seg til å bruke den i propa­gan­daen sin.

Medier

Regje­ringen skroter lør­dags­avis i distrik­tene