Lokalvalg

Etterlyser flere lokale målinger

STILLHET: Ingrid Skjøtskift (til venstre) mener det er for få lokale meningsmålinger. Her fra da Erna Solberg var på besøk i Trondheim i fjord. FOTO: NED ALLEY, NTB SCANPIX Alley, NedSTILLHET: Ingrid Skjøtskift (til venstre) mener det er for få lokale meningsmålinger. Her fra da Erna Solberg var på besøk i Trondheim i fjord. FOTO: NED ALLEY, NTB SCANPIX Alley, Ned

– Det er problematisk at vi ikke har mer informasjon om hvordan politiske saker påvirker velgerne i Trondheim. Når vi ikke har den informasjonen, blir det lett trukket konklusjoner om at det ikke skjer endringer, sier Høyres ordførerkandidat Ingrid Skjøtskift til NTB.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Staten ble varslet. To barn bor fortsatt på insti­tusjon med krim-kopling.

Arbeidsliv

LO-toppene vil endre AFP-ordningen, som sikrer solid tilleggs­pensjon for mange arbeidere. Men først må de overbevise egne medlemmer, og så NHO.

Energi

Danskene vraker førstemann til mølla-prinsippet og tar politisk kontroll over hvem som får tilgang til strøm­net­tet. Se og lær, sier Rødt til regje­ringen.