Film

Barn med stor B

Eskil Vogt får elleve millioner for å følge opp debutfilmen «Blind»:

TILBAKE: – Det lages altfor mye film i verden, mener regissør Eskil Vogt. Det er en av grunnene til at han hittil ikke har fulgt opp suksessen «Blind» (2014). FOTO: SIV DOLMEN Siv DolmenTILBAKE: – Det lages altfor mye film i verden, mener regissør Eskil Vogt. Det er en av grunnene til at han hittil ikke har fulgt opp suksessen «Blind» (2014). FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen

Eskil Vogt er klar for sin andre spillefilm, «De uskyldige». Filmen fikk denne uka produksjonsstøtte fra Norsk filminstitutt. Nå søker Vogt barn til de fire hovedrollene i filmen, som skal handle om hvordan barna ser verden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Film

Tv-serie

Den ameri­kanske revo­lu­sjonen

NRK viser en forkortet versjon av Ken Burns’ episke dokumentarserie om den amerikanske revolusjonen. Det innebærer vesentlige utelatelser.

Film

Spider-Man: Brand New Day

Forretningsmodellen til Marvel hindrer «Spider-Man: Brand New Day» i å gi studioet den nye starten det sårt trenger.

Serie

Sugar, sesong 2

Andre sesong av Apple-serien «Sugar» masserer noen ømme kulturkritiske muskler.