Thailand

Tvinger ikke ut 18-åring

Hevder hun kan bli drept i Saudi-Arabia:

BER OM HJELP: Rahaf Mohammed Alqunun har barrikadert seg inne på et hotellrom på den internasjonale flyplassen i Bangkok og ber om hjelp til å søke asyl i Australia. Hun hevder hun kan bli drept dersom hun sendes tilbake til Saudi-Arabia. FOTO: RAHAF MOHAMMED ALQUNUN, AP/NTB scanpix BER OM HJELP: Rahaf Mohammed Alqunun har barrikadert seg inne på et hotellrom på den internasjonale flyplassen i Bangkok og ber om hjelp til å søke asyl i Australia. Hun hevder hun kan bli drept dersom hun sendes tilbake til Saudi-Arabia. FOTO: RAHAF MOHAMMED ALQUNUN, AP/NTB scanpix

Thailandske myndigheter sier de ikke vil tvinge saudiarabiske Rahaf Mohammed al-Qunun ut av landet. 18-åringen hevder hun risikerer å bli drept i hjemlandet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.

Kommentar

Tilbyr en sniktitt på innlegg som kan flytte milliarder på børsen for bare 100.000 dollar.

Intervju

Den ameri­kanske venstre­sida har vind i seilene, og Bhaskar Sunkara fryder seg. Samtidig advarer venstre­ideo­logen både mot å utvanne prosjektet og å bli for radikal for velgerne.