Ungarn

Protestene ruller videre

Titusener i gatene i Budapest

Demonstrasjoner mot Orbán kan skape ny demokratifront

MANGFOLD: Deltakere fra alle mulige politiske bakgrunner har sluttet seg til de regjeringskritiske protestene som har pågått siden en ny arbeidslov ble vedtatt 12.desember. Joakim MedinMANGFOLD: Deltakere fra alle mulige politiske bakgrunner har sluttet seg til de regjeringskritiske protestene som har pågått siden en ny arbeidslov ble vedtatt 12.desember. Joakim Medin

Aktivitetene som pågår i den bohemske baren Gólya i Budapest en tirsdags kveld, er mildt sagt merkelige. De vanlige ølhundene er erstattet av medlemmer av opposisjonsgruppen «Hunden med to haler», som arrangerer en workshop. Gruppa er progressiv og har i årevis brukt satire for å protestere mot statsminister Viktor Orbán.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.