407 mrd.

DAGENS TALL:

FOTO: KAZUHIRO NOGI, AFP/NTB SCANPIX KAZUHIRO NOGIFOTO: KAZUHIRO NOGI, AFP/NTB SCANPIX KAZUHIRO NOGI

Den japanske regjeringen har godkjent et rekordhøyt forsvarsbudsjett på 4,25 billioner yen, drøyt 407 milliarder kroner. Budsjettet vil blant annet finansiere et rakettforsvarssystem og kjøp av amerikanske jagerfly. Det er sjuende år på rad at Japan øker forsvarsbudsjettet. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.