Mexico

Setter hardt mot mykt

USA angriper migranter med tåregass for å hindre dem i å ta seg over grensen fra Mexico:

I KLINSJ: Meksikanske politimenn strømmer til for å hindre migranter i å krysse grensen til USA i Tijuana. FOTO: RAMON ESPINOSA, AP/NTB SCANPIX Ramon EspinosaI KLINSJ: Meksikanske politimenn strømmer til for å hindre migranter i å krysse grensen til USA i Tijuana. FOTO: RAMON ESPINOSA, AP/NTB SCANPIX Ramon Espinosa

5000 migranter sitter nå fast i den meksikanske grensebyen Tijuana og venter på å slippe inn i USA. Søndag forsøkte rundt 500 av dem å presse seg gjennom de meksikanske politisperringene. De bar bannere med slagord som «Vi er ikke kriminelle».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Island

Snart avgjøres det om islen­din­gene skal gjenoppta EU-for­hand­lin­gene.

Icc

I juni advarte stats­sek­retær Andreas Motzfeldt Kravik mot å overprøve dommer­pa­nelet som sa at sexan­kla­gene mot ICC-aktor Karim Khan ikke var bevist. I juli ble Norge likevel med på å avsette ham.

Intervju

– Menta­li­teten er at «uansett hva Vesten gjør, vil ikke Russland gi etter», sier Russland-forsker