Perspektiv

Perspektiv

Hjort og Kjølaas Sandefjord Kunstforening viser prosjektet «Pathos and Potatoes», som er utviklet av kunstnerne Siri Hjorth og Sebastian Makonnen Kjølaas som en del av det nasjonale prosjektet NåDa, initiert av Norske Kunstforeninger. Utstillingen står til 25. november, åpent onsdag til søndag klokka 12.00 til 16.00. Videostill av Anders Jørgensen, Feber Film. Hjort og Kjølaas Sandefjord Kunstforening viser prosjektet «Pathos and Potatoes», som er utviklet av kunstnerne Siri Hjorth og Sebastian Makonnen Kjølaas som en del av det nasjonale prosjektet NåDa, initiert av Norske Kunstforeninger. Utstillingen står til 25. november, åpent onsdag til søndag klokka 12.00 til 16.00. Videostill av Anders Jørgensen, Feber Film.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Mot veggen

Oljefondet skal få ny etikk­mo­dell. Cecilie Hel­les­tveit skjønner ikke hvorfor vi drepte systemet som gjorde oss rike uten at vi ble onde.

Kapitalisme

Åtte­årin­ger på sminke­bu­tikk. Rensebalsam­reklame på en Formel 1-bil. Skjønnhets­industrien gjen­nom­syrer hver pore av vår kultur.

Klassiker

Arrianos’ skildring av Aleksander den store var en uhemmet ideali­sering av en tidlig im­pe­rialist – som endelig kan leses på norsk.