Notert

37 ansatte trakassert

NOTERT:

FOTO: TOM HENNING BRATLIE FOTO: TOM HENNING BRATLIE

2 prosent av de ansatte, i alt 37 personer, er blitt utsatt for seksuell trakassering ved Oslomet det siste året. Det går fram av universitetets medarbeiderundersøkelse. De fleste av de 37 sier at de «av og til» opplever dette, mens noen opplever det oftere. Tallene er langt høyere enn hva antall varslingssaker på Oslomet skulle tilsi. – Jeg vet ikke om jeg er overrasket. Jeg skulle selvfølgelig ønske at det ikke var en eneste sak som omhandlet seksuell trakassering her, men helt realistisk så er det nok ikke slik, sier rektor Curt Rice.©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Festival

Festi­valens nye VIP-tilbud lover «den perfekte kombi­na­sjonen av festival og komfort». Øya er blitt til flere øyer, mener kritiker.

Scenekunst

Bransje­ve­teran Tove Bratten mener både regje­ringen og Kultur­rådet fortjener et kritisk blikk etter nedleg­gelsen av Verdens­teatret.

Akademia

Flere har hevdet at Norge bruker for mye ressurser på forsk­nings­by­rå­krati og at Forsk­nings­rådet bør inn­skren­kes. Rådet forsvarer egen posisjon.