Senterpartiet

Ut mot konsulentene

Senterpartiet vil kutte 900 millioner kroner i statlig konsulentbruk i sitt budsjett:

DYRE RÅD: Senterparti-leder Trygve Slagsvold Vedum mener det er utviklet seg «en slepphendthet med konsulentbruk i staten, som har blitt helt enorm», og vil denne til livs. © FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønDYRE RÅD: Senterparti-leder Trygve Slagsvold Vedum mener det er utviklet seg «en slepphendthet med konsulentbruk i staten, som har blitt helt enorm», og vil denne til livs. © FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Gode råd er for dyre for staten, mener Senterparti-leder Trygve Slagsvold Vedum.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Fiskeri­mi­nis­teren lar bransjen styre skuta

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.