Tar klimakampen i LO

NTL-nestleder Kjersti Barsok vil at forbundet skal være pådrivere i fagbevegelsen:

OPTIMIST: Kjersti Barsok, nestleder i Norsk Tjenestemannslag (NTL), synes de får gehør når de er ute og snakker om konsekvensene av politikken, også hos mange politikere. John Trygve TollefsenOPTIMIST: Kjersti Barsok, nestleder i Norsk Tjenestemannslag (NTL), synes de får gehør når de er ute og snakker om konsekvensene av politikken, også hos mange politikere. John Trygve Tollefsen

– Hvis ingen pusher på, skjer det ingenting. Våre tillitsvalgte har vært en tydelig stemme i klimadebatten, og vi må også i framtida pushe på i de spørsmålene, sier Kjersti Barsok til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Astronomi

Astronomen Maria Mitchell fikk ikke noe hjelp med å komme seg til den store solfor­mør­kelsen i 1878.

Kron og mynt

Regje­ringens retorikk om sykelønns­ord­ningen er en dyrebar gave til høyresida.

Barnevern

Færre aktører er nøkkelen for å hindre kriminelle aktører i å få fotfeste, mener utvalgs­leder Erik Stene. Men barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) svarer at omor­ga­ni­sering er ikke løsningen.