Tar klimakampen i LO

NTL-nestleder Kjersti Barsok vil at forbundet skal være pådrivere i fagbevegelsen:

OPTIMIST: Kjersti Barsok, nestleder i Norsk Tjenestemannslag (NTL), synes de får gehør når de er ute og snakker om konsekvensene av politikken, også hos mange politikere. John Trygve TollefsenOPTIMIST: Kjersti Barsok, nestleder i Norsk Tjenestemannslag (NTL), synes de får gehør når de er ute og snakker om konsekvensene av politikken, også hos mange politikere. John Trygve Tollefsen

– Hvis ingen pusher på, skjer det ingenting. Våre tillitsvalgte har vært en tydelig stemme i klimadebatten, og vi må også i framtida pushe på i de spørsmålene, sier Kjersti Barsok til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kunstig intelligens

Fremtidens arbeids­opp­gaver til kunstig intel­ligens må delegeres med omhu.

Reportasje

Femda­gersuke, betting­forbud og demo­kra­tiets overle­velse står på spill ved søndagens valg i Brasil.

Kunstig intelligens

Etter et møte med USAs KI-topper tirsdag avviste Donald Trump både forslaget om brems i utvik­lingen og samarbeid om sikkerhet med Kina.