Jemen

Bomber før samtaler

FN advarer igjen mot sultekatastrofe i Jemen

Offensiv mot Hodeida fortsetter

FRED: Over 10.000 er drept i krigen i Jemen, og mange millioner står i fare for å sulte. USA sier nå at forhandlinger mellom partene må starte innen 30 dager. FOTO: AHMAD AL-BASHA, AFP/NTB SCANPIX AHMAD AL-BASHAFRED: Over 10.000 er drept i krigen i Jemen, og mange millioner står i fare for å sulte. USA sier nå at forhandlinger mellom partene må starte innen 30 dager. FOTO: AHMAD AL-BASHA, AFP/NTB SCANPIX AHMAD AL-BASHA

150 soldater fra regjeringshæren og Houthi-militsen ble i helga drept i kamper om den strategiske havnebyen Hodeida i Jemen. Byen er under den sjiamuslimske Iran-støttede Houthi-militsens kontroll, og den saudiledete koalisjonen har gjentatte ganger mislykkes med å få kontroll over byen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Pizza- og kajakk-vitser har til nå preget Spanias valgkamp.

Valg i israel

Pale­stinske borgere ble det israelske valgets vinnere. Nå anklager Benjamin Netanyahu dem for å være finansiert av Qatar.

Reportasje

Abdul El-Sayed vil gi syke ameri­ka­nere rett til helse­tje­nester. Hans rike fiender anklager muslimen for å være en trussel mot USA.