55.000

DAGENS TALL:

FOTO: AP/NTB SCANPIX Paul WhiteFOTO: AP/NTB SCANPIX Paul White

Ryanair har inngått ein avtale med fagforeininga til deira irske flygarar, etter å ha vore ramma av ei rad protestar og arbeidsnedleggingar fleire stadar i Europa. Aksjekursane til selskapet steig idet nyhendet om avtalen vart kjent. Ifølgje Ryanair vart 55.000 passasjerar ramma av streikane. ©NPK

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En ny europeisk-amerikansk plan skal bane vei for fred i Ukraina. Men Trumps diesel­av­tale kan sette kjepper i hjulene.

Reportasje

Mens Israel går til valg, balanserer pa­le­sti­nere på den nordlige Vest­bred­den mellom økonomisk ruin og livsfare.

Handel

Etter intensive forhand­linger har EU fått gjen­nom­slag i et krav om å halvere importen av kinesiske hybrid­biler. Eksperter kaller det en stor innrøm­melse fra Beijing sin side.