Socialists!

Akkurat nå

Det er ikke bare lett å være amerikansk konservativ for tida. Seieren til den selverklærte sosialisten Alexandria Ocasio-Cortez i primærvalgkampen i New York har gitt kommentatorer hetetokter og har fått dem til å hente fram det tyngste skytset. HERE WE GO, skrev Fox News-programleder Sean Hannity, for så å liste opp et horrorscenario som får plottet til samtlige Sharknado-filmen til å blekne: Levelønn og helsehjelp for alle i USA! Yikes!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kronikk

Hvordan feire et jubileum i et polarisert politisk landskap? Del det i to!

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.

Kunst

EU trekker to millioner euro i øremerket støtte til Vene­zia­bien­nalen. Årsaken er at Russland er ønsket tilbake i varmen.