Pakistan

Et delt folk går til valg

I dag går pakistanere til valg

Anklager om at hæren leder et «snik-kupp»

SKEPTISK: For første gang har hæren i Pakistan ansvar for å sikre alle prosedyrer på valgdagen. Mange hevder at årets valg er «det mest skitne» landet har hatt. FOTO: MUHAMMAD SAJJAD, 8AP/NTB SCANPIX Muhammad SajjadSKEPTISK: For første gang har hæren i Pakistan ansvar for å sikre alle prosedyrer på valgdagen. Mange hevder at årets valg er «det mest skitne» landet har hatt. FOTO: MUHAMMAD SAJJAD, 8AP/NTB SCANPIX Muhammad Sajjad

I dag går over hundre millioner pakistanere til valgurnene. Det kan bli det tredje demokratiske valget i Pakistan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Tyskland

Høyre­eks­treme AFD har gjort et sjokkvalg i Sachsen-Anhalt, og satser på regje­ringsmakt i delstaten. Nå kan de få hjelp fra ytre venstre.

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.