Anmeldelse

Utstillingen på Soft Galleri får assosiasjonsevnene til å søke seg til Egypt og daterte horrorfilmer:

BANDASJERT: En danser aktiverer verket «Mjuk polygon, elastisk polyeder – ett rörelseexperiment mellan konkav och konvex». FOTO: ØYSTEIN THORVALDSEN BANDASJERT: En danser aktiverer verket «Mjuk polygon, elastisk polyeder – ett rörelseexperiment mellan konkav och konvex». FOTO: ØYSTEIN THORVALDSEN

Soft Galleri

Oslo

Står til 5. august.

Tegnerforbundet

Oslo

Der jeg nå sitter, er dessverre den ene utstillingen allerede over. Tegnerforbundet klarte jeg ikke nå fram til før de aller siste fem minuttene, så Heidi Øiseths meditative svære flater med lag på lag av stofflighet og potensiell betydning er ikke lenger å få sett, men de korresponderer såpass med det som foregår lenger ned i gaten på Soft at jeg er nødt til å forholde meg til det for overhodet å ha styring over det jeg skriver (eller, ok, innbille megselv at jeg har det).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

NRKs egen anmelder kalte boka «søppel». Nå er Tiktok-slageren «Verity» en av de utvalgte romanene i NRKs nye lese­sat­sing.

Bibliotek

Én av fire biblio­tek­an­satte har opplevd forsøk på påvirkning, ifølge ny rapport. Skole­bi­blio­te­karen ved Valle Hovin videre­gå­ende advarer mot «mikro­sen­sur».

Medier

Pete Hegseth vil direkte­sende henret­telsen av en drapsmann. En kalkulert forråelse av den ameri­kanske kulturen, mener Arne Johan Vetlesen.