Une

Sivil­om­buds­mannen kritiserer Une for avslag på feil grunnlag

FEIL: Une har krevd at man må levere søknadsvedlegg personlig.FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, CorneliusFEIL: Une har krevd at man må levere søknadsvedlegg personlig.FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, Cornelius

– Vi registrerer nå gjennom behandling av nye klager at Une, eller utlendingsmyndighetene, ikke har fulgt vårt rettssyn, og det er beklagelig. Det er forutsatt at forvaltningen skal følge ombudsmannens uttalelser, sier sivilombudsmann Aage Thor Falkanger til NRK.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Mens miljø­be­ve­gelsen jobber for å stoppe gruvedum­ping i Førde­fjor­den, gjør selskapet Nussir seg klar for å dumpe gruve­av­fall i Reppar­fjorden.

Miljø

Nordic Mining dumper gruve­av­fall selv etter Førde­fjord­dommen. Det kan være straffbart, mener jusspro­fessor.

Transport

Sp, Rødt og MDG vil stramme inn tilgangen på elsparke­sykler