Une

Sivil­om­buds­mannen kritiserer Une for avslag på feil grunnlag

FEIL: Une har krevd at man må levere søknadsvedlegg personlig.FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, CorneliusFEIL: Une har krevd at man må levere søknadsvedlegg personlig.FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, Cornelius

– Vi registrerer nå gjennom behandling av nye klager at Une, eller utlendingsmyndighetene, ikke har fulgt vårt rettssyn, og det er beklagelig. Det er forutsatt at forvaltningen skal følge ombudsmannens uttalelser, sier sivilombudsmann Aage Thor Falkanger til NRK.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.

Arbeidsliv

Bare én av tre arbeidere på to av Norges største bygge­plas­ser har tariff­av­tale. Flertallet er uten­lands­ke arbeidere, og svært mange har ikke fagbrev.

Palestina

RU og FOR deltek i støttedemo for Palestina 7. oktober