Då skulen forsvann

Dei private tek over

Under Solberg-regjeringa har talet på nye privatskular i landet auka kraftig:

PÅ GOLVET: I grupperommet til dei yngste elevane på Strandvik Montessoriskule har Emrik og Isabel teke golvet i bruk medan dei lærer engelske gloser. Gunnar WiederstrømPÅ GOLVET: I grupperommet til dei yngste elevane på Strandvik Montessoriskule har Emrik og Isabel teke golvet i bruk medan dei lærer engelske gloser. Gunnar Wiederstrøm

På eit teppe på golvet i det store lyse grupperommet på Strandvik Montessoriskule sit Isabel og Emrik og øver på engelske gloser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Ni måneder etter at Etikkrådet ble satt på pause, sier tidligere rådsmedlem Cecilie Hel­les­tveit at Norge har mistet makt som pådriver for etiske inves­te­ringer.

Klima

Nøkkel­in­for­masjon om havet er blant det som kan gå tapt under Donald Trumps skrekk­re­gime, advarer professor Lars Henrik Smedsrud.

Reportasje

En måned brukte fire­barns­mor Jeanett Aspholt-Weisser 9000 kroner på diesel. Kutt i drivstoff­pri­sene er Frps største trekk­plas­ter, tror hun.