Data

Må føre folketall for hånd

Ny lov hindrer kommunene i å bruke folkeregisteret

Skaper kaos på Sunnmøre

LOGGET AV: Herøy kommune er blant dem som blir rammet av strengere regler for bruk av folkeregisteret. FOTO: SIV DOLMEN Siv DolmenLOGGET AV: Herøy kommune er blant dem som blir rammet av strengere regler for bruk av folkeregisteret. FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen

Seks kommuner på Sunnmøre har gått sammen for å kjøpe et datasystem som blant annet holder oversikten over barn i skole og barnehage. Det gjør det mulig å sende beskjeder til foresatte og til å registrere karakterer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

2025

Nyhets­re­daktør Lars Vegstein oppsum­merer det politiske året: «Venstre­sida var dømt til å tape. Men miraklenes tid var ikke over.»

Jul

Hjemme hos muslimske Rabia Musavi blir det jule­fei­ring i år igjen

Olje

Mens LO og Arbei­dar­par­tiet håpar Equinor vil bygga ut Wisting-feltet i Barents­havet, lovar Raudt, MDG og SV å gjera alt for å stoppa prosjektet.