Data

Må føre folketall for hånd

Ny lov hindrer kommunene i å bruke folkeregisteret

Skaper kaos på Sunnmøre

LOGGET AV: Herøy kommune er blant dem som blir rammet av strengere regler for bruk av folkeregisteret. FOTO: SIV DOLMEN Siv DolmenLOGGET AV: Herøy kommune er blant dem som blir rammet av strengere regler for bruk av folkeregisteret. FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen

Seks kommuner på Sunnmøre har gått sammen for å kjøpe et datasystem som blant annet holder oversikten over barn i skole og barnehage. Det gjør det mulig å sende beskjeder til foresatte og til å registrere karakterer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.

Smarttelefon

Først tok psyko­lo­gene til orde for en 18-årsgrense på smart­te­lefon. Nå følger legene etter i et støtte­opp­rop. Hittil har de fått over 700 sig­na­turer, ifølge initia­tiv­taker Charlotte Lunde.

For reineierne er gjeter­dronen den største revo­lu­sjonen siden snøscoo­teren.