Ssb

Skulle bytte ut veteraner

Den tidligere SSB-sjefen sier at byråets økonomiske modeller ville blitt sikret av unge lovende krefter:

Mener kritikken bommer: Tidligere SSB-direktør Christine Meyer hevder at bekymringen over manglende ressurser til økonomiske modeller var hensyntatt og at dette derfor ikke var god nok grunn til å gi henne sparken. Foto: Christopher Olssøn Mener kritikken bommer: Tidligere SSB-direktør Christine Meyer hevder at bekymringen over manglende ressurser til økonomiske modeller var hensyntatt og at dette derfor ikke var god nok grunn til å gi henne sparken. Foto: Christopher Olssøn

Selv om det er snart tre uker siden finansminister Siv Jensen (Frp) i praksis sparket Meyer som direktør i Statistisk sentralbyrå (SSB), fortsetter sistnevntes krampetrekninger å skape problemer for statsråden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

For reineierne er gjeter­dronen den største revo­lu­sjonen siden snøscoo­teren.

Palestina

En uke før omstridt markering har ikke arran­gø­rene svart på om de vil vise støtte til Hamas, Iran eller vold mot sivile.

Arbeidsliv

Modellen LO har gått for, må ligge til grunn når AFP skal diskuteres, mener leder i Arbeids­mands­for­bundet.