Beredskap

Forsvarer hemmelighold av rapport

UENIG: Michael Tetzschner (H) sier at eieren av informasjonen avgjør om den må graderes.Foto: Audun Braastad, NTB scanpix UENIG: Michael Tetzschner (H) sier at eieren av informasjonen avgjør om den må graderes.Foto: Audun Braastad, NTB scanpix

I fjor høst ba Stortingets kontroll- og konstitusjonskomité om at Riksrevisjonen skulle lage et ugradert sammendrag av en svært kritisk rapport om Politiet og Forsvarets sikring av objekter etter 22. juli. Dette avgraderingsarbeidet har nå stoppet opp, fordi regjeringen og Riksrevisjonen ikke klarer å enes om en ugradert versjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Færre aktører er nøkkelen for å hindre kriminelle aktører i å få fotfeste, mener utvalgs­leder Erik Stene. Men barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) svarer at omor­ga­ni­sering er ikke løsningen.

Kraft

NRK legger skylda for tomme vannma­ga­siner på norgespris og vanlige folks strøm­for­bruk. Rødt og LO reagerer på fremstil­lingen.

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?