Offshore strategikonferansen 2017

Vil velge norsk

Oljenæringen legger planer for å unngå ny kostnadssmell:

GASS OG BREMS: Kostnadsreduksjonene i oljenæringen må vare, og tiltakene må ikke bli glemt hvis prisen igjen skulle stige, sier nestleder i LO, Hans Christian Gabrielsen. Et nytt utvalg skal foreslå tiltak til langvarig konkurransedyktighet i olja.Foto: Fartein Rudjord GASS OG BREMS: Kostnadsreduksjonene i oljenæringen må vare, og tiltakene må ikke bli glemt hvis prisen igjen skulle stige, sier nestleder i LO, Hans Christian Gabrielsen. Et nytt utvalg skal foreslå tiltak til langvarig konkurransedyktighet i olja.Foto: Fartein Rudjord

Oljenæringen samles i dag på Offshore Strategikonferansen i Stavanger for å diskutere hvordan de skal unngå nye kostnadssmeller i framtida og tilpasse seg oljepris på et lavt nivå. Ifølge tillitsvalgte på arbeidstakersiden er det å velge norsk en viktig del av løsningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Barnevern

Til februar i fjor hadde Kjersti Toppe øverste ansvar for barne­ver­net i Norge. Nå kaller hun avdek­kingen av kriminelle i barne­ver­net en politisk skandale.

Tronskiftet

Før helga gjekk Ap og Frp saman om reglar for kva Stortinget ikkje kan gjere fram til konge­grav­ferda. I dag kan reglane bli endra.