Overflate­be­hand­lingen

Kort virkning: Jarle Hommefoss ble nedbemannet etter at oljeprisen stupte. Etter et drøyt år som arbeidsløs fikk han jobb igjen i august i fjor – takket være regjeringens tiltakspakke. Det holdt i fem måneder. Kort virkning: Jarle Hommefoss ble nedbemannet etter at oljeprisen stupte. Etter et drøyt år som arbeidsløs fikk han jobb igjen i august i fjor – takket være regjeringens tiltakspakke. Det holdt i fem måneder.

Når det regner på Gjerstad, drypper det på Jarle Hommefoss. Litt, i alle fall. Men det høljer ikke akkurat ned i den nordligste posten i Aust-Agder denne januardagen i 2017, og Jarle Hommefoss har uansett søkt ly på verkstedet som inntil nylig var hans arbeidsplass.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Dokument

Verdensøkonomi

Det norske gullrushet betyr trøbbel

Teknologi

På «Natt­mø­tet» blir po­li­ti­kerne i Narvik tvunget til å ta et valg. De aner ikke at dette er et ledd i en stor inter­na­sjonal plan.

Kommuneøkonomi

Eien­doms­skatten er helt fjern, mener Bygdøy-beboer Helge. Klasse­kam­pen har vært på skattejakt blant villaeiere i Oslo