Tidens tegn

Debatt i facebooks tidRaseri, indignasjon og kontroverser: Når Facebook styrer samfunnsdebatten, er det de sterke meningene som belønnes med likes. Det er bare en måte å bli hørt:

8Kilde: Status for ytringsfriheten i Norge – Fritt Ords monitor (2014) / Grafikk: Henrik Angelsen Haanes 8Kilde: Status for ytringsfriheten i Norge – Fritt Ords monitor (2014) / Grafikk: Henrik Angelsen Haanes

Det kan virke absurd, men det er ikke mer enn ti år siden det var avisredaktører som bestemte hvem som slapp til i samfunnsdebatten. Ingenting ble likt om det ikke sto på trykk, og delingen sto avisbudene og medienes egne nettsider for.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.

Arbeidsliv

På kort tid har ny satsning i Nav fått over 500 unge i jobb. Løsningen er å la arbeids­giverne selge seg inn hos de arbeids­le­dige.

Helse

Det norske helse­ve­senet må styrast av poli­ti­karar, seier Sp-nestleiar Kjersti Toppe.