Irak

Går inn og ut av fengsel

• Irakiske fengsler lekker som en sil • IS-krigere bestikker seg ut av fengslene

TOMT: En irakisk soldat går rundt i et forlatt fengsel som Den islamske staten (IS) brukte i Fallujah. FOTO: AHMAD AL-RUBAYE, AFP/NTB scanpix TOMT: En irakisk soldat går rundt i et forlatt fengsel som Den islamske staten (IS) brukte i Fallujah. FOTO: AHMAD AL-RUBAYE, AFP/NTB scanpix

Salman Aziz Nofal er ifølge flere irakiske medier en fri mann. Det er bare et år siden den tidligere etterretningssjefen for Den islamske staten (IS) i Anbar-provinsen ble tatt til fange av irakiske spesialstyrker i Ramadi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Trump satset alt på Israel. Nå er Midtøsten i ferd med å tegne et nytt sikker­hetskart – uten USA.

Iran

Store deler av det iranske samfunnet har stilt opp for å sørge over ayatolla Ali Khameneis død og vise sin støtte for Den islamske repub­likken.

Kina

Mens EU skjerper kursen mot Kina, legger utenriks­mi­nister Wang Yi ut på en uvanlig rundreise i Norden.