Sosiale dilemmaer

Visse apper er uunnværlige i krig, men også i kjærlighet.

AVHENGIG: En kvinne snakker i telefonen i Damaskus mens Syrias president Bashar al-Assad våker i bakgrunnen. FOTO: LOUAI BESHARA, AFP/NTB scanpix AVHENGIG: En kvinne snakker i telefonen i Damaskus mens Syrias president Bashar al-Assad våker i bakgrunnen. FOTO: LOUAI BESHARA, AFP/NTB scanpix

Umm Mohammed er en middelaldrende kvinne som har lykkes på mange områder i livet. Sammen med sin hardtarbeidende mann har hun oppdratt barna deres så godt hun har kunnet og sørget for at de har fått en utdanning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Handel

Etter intensive forhand­linger har EU fått gjen­nom­slag i et krav om å halvere importen av kinesiske hybrid­biler. Eksperter kaller det en stor innrøm­melse fra Beijing sin side.

Usa

Føderale agenter raidet hjemmet til Ilhan Omar. Den muslimske kongress­re­pre­sen­tanten «hører ikke hjemme i Amerika», mener Donald Trump.

Icc

Når Europa åpner for dialog om sanksjo­nene mot ICC, skaper det et inntrykk av at domstolen bare kan kastes under bussen, advarer jusspro­fessor Sergey Vasiliev.