Kandidat

  • I går meldte fylkesleder Frank Sve at han trekker seg fra førsteplassen i Møre og Romsdal Frp til fordel for innvandringsminister Sylvi Listhaug. Sve, som var ordfører i Grandiosa-bygda Stranda mellom 2003 og 2011, var innstilt på topp av en enstemmig nominasjonskomité i fylket. Nå har han i stedet overlatt listetoppen til Sylvi Listhaug og landbruksminister Jon Georg Dale.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.