KronikkEkely

Dødshuset som ikke vil dø

Alvorlig kunst: Modell av kunstner Bjarne Melgaards «A house to die in», planlagt på Ekely i Oslo. Foto: Snøhetta AS Alvorlig kunst: Modell av kunstner Bjarne Melgaards «A house to die in», planlagt på Ekely i Oslo. Foto: Snøhetta AS

Etter at Byantikvaren i mars avslo planene om oppføring av kunstner Bjarne Melgaards «dødshus» på Selvaags tomt «Kikkut», konstaterer vi nå at prosjektet er blitt aktuelt igjen, etter at en revidert søknad nylig har fått dispensasjon fra fredningen av samme instans.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

De siste uten­lands­ke inves­to­rene trekker seg nå ut av det kon­kurs­boet Cuba er blitt. Ameri­ka­nerne plyndrer restene.

Et KI-våpen har trolig drept sivile i krig. Hva kan lille Norge gjøre med det? En god del, om vi vil.

Kunnskaps­ni­vået er på vei ned i skolen. Det er et resultat av en tera­peutisk pedagogikk som setter elevens følelser i sentrum.