Gir ikke opp Blair-jakten

• Blair misbrukte etterretning • Overså terroradvarsler • Aktivister krever oppgjør

BLODIG: En aktivist utkledd som tidligere statsminister Tony Blair protesterer i London i forkant av lanseringen av Chilcot-rapporten i går.FOTO: Paul Hackett, REUTERS/NTB SCANPIX BLODIG: En aktivist utkledd som tidligere statsminister Tony Blair protesterer i London i forkant av lanseringen av Chilcot-rapporten i går.FOTO: Paul Hackett, REUTERS/NTB SCANPIX

– Vi har konkludert med at Storbritannia valgte å invadere Irak før fredelige løsninger for avvæpning ble vurdert. Militærløsningen var ikke en nødløsning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Det er fins ikke bevis­grunnlag for å avskjedige ICCs Karim Khan, ifølge en enstemmig dommertrio. Norge konklu­derte annerledes.

Intervju

Norge bør etter­fors­ke israelere på norsk jord, mener FN-leder

Analyse

Troy Jackson overtar kandi­da­turet til skandale­ram­mede Graham Platner. Nå må den progres­sive tømmer­hog­geren bevise at han kan samle den samme folkelige støtta.