Arbeidsliv

Medlemshopp i HK

Expert-ansatte strømmer til Handel og Kontor:

SIKKER: Bjørn Mietinen i Handel og Kontor er ikke i tvil om at det er Expert-saken som har fått en rekke folk til å melde seg inn i fagforeningen. SIKKER: Bjørn Mietinen i Handel og Kontor er ikke i tvil om at det er Expert-saken som har fått en rekke folk til å melde seg inn i fagforeningen.

Siden 1. mars har antallet Handel og Kontor-organiserte blant de Expert-ansatte gått opp fra 140 til 184. På hovedkontoret til Expert har det vært nesten en dobling i antallet HK-medlemmer, fra 11 til 20 personer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Psykiatri

Erlend Lunde advarer mot over­diagnostisering av ADHD. I ekstremtil­feller kan bruk av sentral­sti­mu­le­rende gjøre pasienter farlige.

Forskning

Statis­tiker Tobias Dahl ved Sintef mener forsk­nin­gen på effektene av sosiale medier og skjermbruk er så dårlig at sunn fornuft bør trumfe.

Arbeidsliv

Ansatte på store olje- og gassanlegg må klare seg med enkel brødkost. De som driver kantina, er i streik.