Barn

•Lørdag formiddag i Oslo var kald og sur. Avisforsidene vitnet om kvelden i forveiens brutale hendelser, men ellers var det lite på overflaten som avslørte at verden nok en gang ikke var den samme som før. Jeg gikk gjennom sentrum sammen med tre venninner. Nora på ni måneder var også med. Hun smilte opp til oss fra vogna. «Tenk at også terroristene har vært små barn som Nora», sa en av venninnene mine.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Borgerleg veljarjafs på ny måling, mens raudgrøne veljarar samlar seg på gjerdet. Nå vil Frp-ordførar ha Sylvi Listhaug som stats­mi­nister.

Kraft

Regjeringa vil bygga meir vindkraft på land. Planen får både ris og ros.

Ministernes mester

Forvent­nin­gene til finans­mi­nister Jens Stol­ten­berg var skyhøye da han vendte hjem til norsk politikk. Det skulle vise seg å være vanskelig å leve opp til.