Thailand

Bombe kan styrke junta

Thailands sikkerhetsstyrker i høyt beredskap etter bomben i Bangkok:

PÅ VAKT: Soldater patruljerer gatene i Bangkok etter mandagens bombeangrep som kostet 22 mennesker livet. FOTO: Chaiwat Subprasom, REUTERS/NTB scanpix PÅ VAKT: Soldater patruljerer gatene i Bangkok etter mandagens bombeangrep som kostet 22 mennesker livet. FOTO: Chaiwat Subprasom, REUTERS/NTB scanpix

Bomben som gikk av mandag rundt klokken 19 lokal tid ved det hinduistiske Erawan-templet i sentrum av Bangkok drepte 22 mennesker og såret 123. Ingen hadde tatt på seg ansvaret da Klassekampen gikk i trykken i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.

Usa

Corbin Trent var en av Alexandria Ocasio-Cortez’ nærmeste medar­bei­dere. Tror byggmes­teren fra Tennessee at AOC kan bli president i USA?