Karikatur

Rødgrønn kari­ka­tur­strid

Jonas Gahr Støre burde vært tydeligere i forsvaret av Charlie Hebdo, sier SV-topp Bård Vegar Solhjell:

RELIGIONSKRITIKK: SV-nestleder Bård Vegar Solhjell kritiserer Ap-leder Jonas Gahr Støre for ikke å forsvare retten til å drive blasfemi. Foto: Tom Henning Bratlie RELIGIONSKRITIKK: SV-nestleder Bård Vegar Solhjell kritiserer Ap-leder Jonas Gahr Støre for ikke å forsvare retten til å drive blasfemi. Foto: Tom Henning Bratlie

– Jeg mener at akkurat nå må vi tydeliggjøre at det er en absolutt rett å gjøre ting som er latterliggjørende, spottende og krenkende, også mot religioner. , sier Bård Vegar Solhjell.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Førdefjorden

Regje­ringen tillater fortsatt gruvede­po­ni i Førde­fjor­den. Nå vurderer EU-organet ESA nye skritt.

Fotball-vm

Lykkelige, varme, stolte og sammen: I parker og bakgårder i Oslo flokker nordmenn fra hele verden til stor­skjer­men for å følge den norske fotball­tri­umfen.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) varsler at flere kommuner skal teste ut nye måter å jobbe med barnevern på.