Asylbarna

Krev nye asylendringar

Hareide meiner regjeringas utøving av asylreglane «strir mot folks rettskjensle»:

UROA: KrF-leiar Knut Arild Hareide er usikker på om dei nye reglane for asylbarn vil gje den forventa liberaliseringa, og vil no sjå på om det må gjerast nye endringar. UROA: KrF-leiar Knut Arild Hareide er usikker på om dei nye reglane for asylbarn vil gje den forventa liberaliseringa, og vil no sjå på om det må gjerast nye endringar.

– Det er for tida ingen andre saker som skaper større engasjement i KrF. Eg har fått fleire førespurnader om asylsaka enn om OL den siste veka, for å seie det sånn, seier Knut Arild Hareide.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Loko­mo­tiv­fø­rerne sier de streiker for å sikre pauser, beskytte fritida og turnus­ord­ninger. Spekter hevder streiken skyldes urimelige lønnskrav.

Teknologi

Apples nye smart­klok­ke kan ta opp, skrive ned og oppsummere alle samtalene du har. Litt fristende og veldig ubehagelig, mener Christian.

Barnevern

Janne Pedrikke Hamre var insti­tu­sjons­leiar i barne­verns­sel­skapet Næromsorg i fleire månadar, opplyste selskapet til Bufetat. Men Hamre har aldri jobba i selskapet.