Lysende reinsdyr 1

Jeg fikk meg litt av en bakoversveis da sola snudde, samtidig som stormen raste som verst. For i virvaret av juletilbud på Europris, oppdaga jeg, til min store forbauselse, en palle med «lysende reinsdyr». Noe som i seg sjøl ikke var noe å forferdes over, i julestria. Men det at Europris satsa en hel Europalle på at «lysende reinsdyr» ville gå som hakka møkk, når hageeierne i Hammerfest – og områdene deromkring – skulle pynte hus og hager med lyskjeder og julenisser i den mørke tid, gikk bare rett og slett litt over min forstand. Her. I byen der sommerhalvårets landeplage nummer én, nettopp er rein.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.