Oslo påskeive

Traktorlesber, glad-homser, lær-homser og fag hags setter farge på Oslo. HomoCirkus, Melodi Kvasi Grand Prix, kvinnekveld, skeive filmer, skeiv kunst, temakvelder, konserter og parade. Rådhusplassen er ikke det eneste stedet i Oslo det blir vanskelig å være fordomsfull mot homofile av alle slag den neste uka. De årlige homo-dagene Skeive dager ble innledet i går kveld og er i år større enn noen gang tidligere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Flere kommer til St. Olavs i Trondheim med psykose etter å ha gått på ADHD-medisin, forteller overlegene Andreas Jarlalein Knutsen og Astri Vetlesen.

Økonomi

Det er helt reelle økonomiske problem­stil­linger som gjør folk bekymret over egen og norsk økonomi, mener sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.