På teppet

På teppetUziMed Israel for Fred, en institusjonalisert selvmotsigelse for norske bibelromantikere, melder at fredsnasjonen nå har sluttet å produsere våpenet Uzi. Vi siterer:«Den store fordelen med Uzi er at den virker nesten uansett, den tåler å bli utsatt for både vann og søle. Men ellers er det ikke noe spesielt godt våpen. Uzi har lett for å gå av i utide når den blir utsatt for trykk. Den kortløpete versjonen er bare treffsikker på ca. 50 meters avstand. Den egner seg derfor best til kamp i tettbygde strøk.»NyhetHund biter mann er som kjent ingen nyhet. Det vet også Bergens Tidende, som kan melde: Kvinne siktet for å ha voldtatt mann. Dagbladet tar imidlertid den samme saken enda lenger: Bergenser anmeldte kvinne (22) for voldtekt. At kvinner voldtar menn, det er utvilsomt godt nyhetsstoff. At kvinner voldtar bergensere, det lukter det Skup-pris av.Til fellesHva har onani, bredbånd, fotogåter, skattejakt, mobilbatterier og Åsne Seierstad til felles? spør Dagbladet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.

Samferdsel

Leder i Øst-Finn­mark­rådet og Vadsø-ordfører Wenche Pedersen (Ap) ber samferd­sels­mi­nis­teren droppe flykutt i nord.

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.