Går for Gunhild

Det er duka for strid om kven som skal bli andre nestleiar i det nye fagforbundet som blir stifta i dag. Laurdag var det kjent at Gunhild Johansen ikkje var tiltenkt ein plass i leiinga i det nye Fagforbundet, som startar sitt konstituerande landsmøte i dag. Valgkomiteen kan møta motstand mot innstillinga si. Etter det Klassekampen kjenner til kan så mange som halvparten av fylkesdelegasjonane kome til å stø Johansen sitt kanidatur til leiinga.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Islam

Det er de som ikke snakker om problemene i muslimske miljøer, som er de virkelige fiendene, mener den tyske imamen Seyran Ates.

Økonomi

En ny strøm­pris­krise kan koste milliarder. Isak Lekve i De Facto ber poli­ti­kerne utvide norgespris-ordningen til å gjelde for kommuner og næringsliv.