Selger Oslo-kraft

Høyre-byrådet i Oslo sørger for å selge unna aksjene i Hafslund ASA før valget. Oslo kommune eier i dag 55 prosent av energiselskapet etter at Oslo kommunes nettselskap Viken energi fusjonerte med Hafslund for et og et halvt år siden. Hafslund har ni kraftverk i Glomma. I tillegg eier Hafslund strømnettet over store deler av Østlandet, inkludert Oslo. Til sammen har Hafslund 600.000 nettkunder de betjener.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

1. mai

I en uforut­sigbar verden er arbei­dernes kampdag viktigere enn noensinne, forteller tillits­valgte fra hele landet. Vi har spurt seks tillits­valgte hva som er viktigst for dem på 1. mai.

Fagbevegelse

For første gang skal en Senter­par­ti-mann lede LO i Trondheim. Bussjåfør Vegard Tiller­flaten lover beinhard kamp mot EU.

Reportasje

For Carl I. Hagen (Frp) har arbei­dernes dag vært en viktig rekrut­te­rings­arena.